V sredo popoldan, 23. oktobra, smo v Termah Snovik ob prijetnem, predvsem pa zelo poučnem druženju odprli razstavo . Odprta bo le kratek čas, do 7. novembra, ko odpotuje naprej.
Letošnje leto je razglašeno za Meistrovo leto. V skupni organizaciji smo organizirali razstavo z željo in ciljem, da se poklonimo našemu rojaku in vzorniku, ki nas še danes navdihuje.
Zanimivo je, kako se je letos vse pokrilo. petkrat 30 let od njegovega rojstva, trikrat 30 od smrti. izšla je pesniška zbirka 30 njegovih pesmi. K temu dodajmo še 100-letnico od razglasitve generala Maistra za častnega občana Kamnika in kako so se Terme Snovik ob svoji 30-letnici smelo podale v novo gradnjo in zazširitev.
Kot je poudaril predsednik TD Tuhinjska dolina ivan Hribar, nam je Maistrov pogum in ljubezen do domovine v vzor in navdih pri vseh podvigih, ki se jih lotevamo.