Dogodki

Turistično društvo Tuhinjska dolina si od ustanovitve leta 2005 prizadeva skrbeti za kakovost življenja prebivalcev, turistično prepoznavnost ter se povezuje z drugimi društvi na področjih etnoloških aktivnosti, spodbujanja kolesarjenja in pohodništva.

• Velikonočni sejem
  • MTB vzpon Snovik–Črnivec
  • Etnološki dnevi
  • Cvetoča jesen
  • Božična zgodba z živimi jaslicami

Pomlad v Tuhinjski dolini

Velikonočni sejem

Vonj po prazničnih dobrotah, velikonočno okrasje in ročni izdelki.

Prvomajska budnica

Na praznično jutro godbeniki prebudijo prebivalce in turiste z igranjem koračnic na Selih in v Termah Snovik.

Poletna druženja in aktivnosti

Etnološki dnevi

Ponosni na svojo lokalno etnološko dediščino in tradicijo ponujamo vpogled v življenje Tuhinjske doline nekoč in danes.

Košnja trave po starem

Navsezgodaj zjutraj, ko se trave še drži rosa, skupina zagnanih koscev pripravi prikaz košnje po starem.

Tuhinska dolina v jesenskih barvah

Cvetoča jesen

V oktobru se naš šotor spremeni v cvetlični vrt z rožami in aranžmaji cvetov iz krep papirja.

Zimske radosti

Pustovanje

Na pustno soboto bomo oživeli pustni običaj, ki preganja zimo in kliče pomlad.

Drsanje pod šotorom

Društvo si prizadeva vzpostaviti pokrito drsališče in omogočiti zabavo na drsalkah za ljubitelje te zimske aktivnosti.

Poglejte si tudi

Doživite Tuhinjsko dolino aktivno.

Ponudniki nastanitev, aktivnosti in pogostitev.

Naravne in kulturne znamenitosti.